Bütünsel Gelişim Eğitimleri Sevinç Koleji, Toki Emlak Konutları ve Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okullarında ... www.akademiguven.com


Sayın Velilerimiz,

Okulunuzda 'Bütünsel Gelişim Prjesi' kapsamında verilen ‘Yaratıcı Drama ve Jönglörlük’ Kulüp çalışmalarında hedeflediğimiz Psikomotor, Psikososyal kazanımlarımız aşağıdaki gibidir:

Yaratıcı Drama ve Jonglörlük çalışmalarıyla çocuklarımızın ‘Zihinsel, Bedensel, Duyusal, Duygusal, Ruhsal, Davranışsal Durum ve Farkındalığını Koruma ve Geliştirme’ hedeflenmektedir.

Bu eğitim modeli Dünya’da “Bütünsel Beyin Modeli” olarak gerçekleştirilmektedir. Bu alanlar

Zihinsel: Dikkat, Konsantrasyon, Zihinde Canlandırma, Farkındalık, Yaratıcılık egzersizleri.
Bedensel: Denge, Koordinasyon,  Kuvvet,  Esneklik, Refleks ve Nefes egzersizleri
Algısal:  İşitsel,  Görsel,  Dokunsal, Tatsal,  Kokusal, Sezgisel yetenek uygulamaları
Psikojik: Özgüven,  Özsaygı,  Özdisiplin,  Özfarkındalık, Özbilgisi, Özdeğer, Özetkinlik, Özmotivasyon

Davranışsal: Beslenme, Uyku, Hijyen, İletişim, Düşünme, Değerlendirme, Özbakım vb. gibi günlük Bütünsel Yaşam Becerileri ile ilgili bilgilendirme, sahneleme, oyun ve uygulamaları yer almaktadır.

Bu uygulamaların yanı sıra kendi yetenek ve yeterlilikleriyle yılsonunda yapılacak sahne gösterileriyle, kendilerini gerçekleştirmeleri yönünde büyük bir adım amaçlanmaktadır.Eğitim ve Etkinlik dünyası yetkinlikleri artırmak için birçok yöntem ve sistemi kişisel gelişimin hizmetine sunuyor. Hedef elbette açık, fark yaratan ve sürekliliği olan yeni ve eğlenceli şeyler.

Bu hedefin en yeni hizmetkârlarından biri de eski zanaatlardan Jonglörlük. Oxford Üniversitesi'nin yaptığı araştırmalara göre Jonglörlük beynin birçok bölgesinin kullanımı sonucunda; algılama, anlama, değerlendirme, analiz etme, akıl yürütme, planlama, karar verme, denge, dikkat, konsantrasyon, koordinasyon, refleks, özgüven, farkındalık ve kendini ifade gibi zihinsel, bedensel, psikolojik, sosyal özelliklerimizi geliştiren etkilere sahip.
Dünya' da Jonglörlük... 
Bütünsel Gelişim Eğitimleri Toki Emlak Konutları İlköğretim Okullarında ... www.akademiguven.com

#BYJONG #Psikomotor #Psikososyal #Yetenek #Beceri #kisiselgelisim #sancaktepe #ümraniye #çekmeköy #ataşehir #EgitimKoclugu #Noroegitsel #Jonglorluk #Yaraticidrama #çekmeköyözelders #özeldersçekmeköy #ümraniye #çekmeköy #ataşehir #OyunTerapisi #ögrenci #öğretmen #Hizliokuma #Okumayazma #ogrenmeguclugu #Odaklanmabozuklugu #Davranısproblemleri #DikkatEksikligi #Hiperaktivite Paylaşmak Güzeldir :) www.byjong.com

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1132 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın