• Oyun Doktoru Serdar GÜVEN
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar: Jonglörlük ve Nöroeğitim ile Dikkat ve Hızlı Okuma Eğitim Projesi Tüm Eğitim Kurumlarında ... Proje İletişim Telefonumuz: 0535 865 07 53 www.akademiguven.com


Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi, GÜVEN Bütünsel Gelişim Akademi http://www.akademiguven.com/bireysel-egitimlerimiz/hizli-okuma www.akademiguven.com goo.gl/dnH2Oe


Instagram

Sizin Çocuklarınızda Yaşına Göre “Severek ve Anlayarak Hızlı” Okuyabiliyor Mu?

Okuyabilmemiz insan ile hayvanlar arasındaki birçok beyin bölgesinin farklılığından kaynaklanıyor.

Ama sahip olduğumuz beyin bölgelerini kullanmadığımızda “İnsani” özelliklerimizin ortaya çıkmasını beklemek hayalcilikten öteye gidemiyor.

Yani İnsanca ve daha iyi bir yaşam düzeyinde olmamız Okuma özelliğimize bağlıdır. İleri ülkeler ve okuma oranları ilişkisine baktığımızda bu çok net görülebilmektedir.

Hızlı okumak ise, beyinlerimizdeki korteks bölgesi ile ilgidir, ancak derin hafıza için başka bölgeler de de gelişmeler gerekir.

Anlamak “Neokorteks” ve sevmek ise “Limbik Sistem” bölgesinde gerçekleşmektedir.

BYJONG Nöroeğitsel Eğitim Programlarından “Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma” bu üç beyin bölgesinde yeni ve sağlıklı “Sinapslar” kurarak, çocuklarımızın iki ila dört kat daha hızlı okumasını sağlamayı hedeflemektedir.

Sağlıklı ve motive edilebilmiş bir beyine sahip olan çocukların ortalama olarak aşağıdaki tabloya yakın okuma hızlarına sahip olmaları beklenmektedir.

Yaş ve sınıflara göre 1 dakikada okuma hızları:

Sınıf

Yaş

Kelime Sayısı

1

7

30-50   : Çeyrek Sayfa

2

8

80-100 : Yarım Sayfa

3

9

130-150 : ¾ Sayfa

4

10

180-200 : Bir Sayfa

5

11

23-250 : Bir çeyrek Sayfa

6

12

280-300 : Bir Buçuk Sayfa

7

13

330-350 : 6/8 Sayfa

8

14

380-400 : İki Sayfa

 

Çocukların “Heyecanlandığı “ ve merak ettiği alanları ortaya çıkarabilip,

“İlgi, İstek ve İnancın” oluşturulduğu,

“İhtiyacın” “ farkına vardırıldığı ve

Doğru bir teknikle “Çalışıldığında”

Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma mümkün olmaktadır.

Tabii ki çocuklarımızın çevresinde gördüğü modeller, beslenme, kaliteli zaman yönetimi ve daha birçok faktörü farkındalık boyutunda ele alıyoruz.

Sizde çocuklarınızın bu Eğitim Programına katılmasını ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız…

Tel:0535 865 07 53 no ile GÜVEN Bütünsel Gelişim Akademi ile irtibata geçebilirsiniz. www.byjong.comOkumak, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerimizdendir.

Bütünsel Yaşam süreçlerimizi oluşturan Olmak-Yapmak-Sahip olmak üçlüsünün ‘Yapmak’ konusuna giren ‘Okumak’ doğru bir teknikle gerçekleştirildiğinde, gelecekte ‘Sahip olmak’ istediğimiz amaçlarımıza bizi taşıyacak olan ‘Olmak(nın)’ yoludur.

Amaçlarımızı hedeflere bölerek uyguladığımız ‘Nöroeğitsel Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma’ metodumuz; Yenilikçi, Bütünsel bir yaklaşım ve Üç boyutlu olarak "Sevme, Alışkanlık ve Hızlandırmak"gibi kazanımlarını, beynimizin Limbik sistem, Prefontal Korteks ve Neokorteks bölgelerinde Farkındalık-Algılama-Anlama yetilerini, göz kaslarının geliştirilmesiyle birleştirerek okuma eylemini hızlandırmayı hedeflemektedir.

Hızlı Okuyorum Hızlı Anlıyorum

Çağımızın en önemli problemlerinden biri olan zaman ve hayata yetişme telaşı teknolojinin faydaları ile birlikte hayatımıza bazı zorlukları da taşıdı. Ortalama bir sınav sorusu 45 kelimeden oluşur. Sadece sorunun okunması 15-20 saniye sürer. Etkin Hızlı okuyan öğrenci aynı soruyu daha iyi anlayarak 5-7 saniyede okur. Her soruda 10 saniye, tüm sınavda '20-30 dakika ekstra zaman' kazanır. Anlayarak hızlı okuma alışkanlığını erken yaşta kazandırmak, sınav ve ders başarısını artıran, sağlam bir öğrenme temeli oluşturmasını ve okumayı sevmesini sağlayan bir eğitim programıdır. Konsantrasyon ve dikkat konusunu pekiştirmek ve hızla geçen zamana hızla yakalamak için Çekmeköy'de ilkokul ve Ortaokul  öğrencilerimize hızlı okuma kursu düzenledik. 3 ay devam eden eğitim programında dakikada 100 kelime okuyan öğrencilerimiz program sonunda hızlarını 4’e katladı. 
Öğrencilerimiz hızlı okuma programı ile bilgileri hızlı, kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenmeyi sağlayacak bir deneyim kazanırken, aktif düşünmeyi geliştirerek, ders çalışırken ve dinlerken başka şeyleri düşünmeyi, okuma zevkini geliştirip okumayı alışkanlık haline getirmeyi kolaylaştırdılar. Dikkatli ve verimli bir okuyucu olmayı öğrenip, hızlı düşünme becerisi kazandılar, zekâyı güçlendirerek öğrenme hayatlarını daha etkin kılmanın püf noktalarını keşfettiler. Yüksek okuma hızına sahip olan bir öğrenci yüksek notlar alabileceği gibi iş dünyasında da büyük bir avantaj elde etmiş olur. Alınan eğitimin kalıcılığı; öğrencilerimizin ortaya koymuş oldukları performanslara göre değişeceğinden, eğitimden sonraki dönemde öğrencilerin teknikleri kullanmaya devam etmelerini tavsiye ediyoruz.
Birkaç öğrencimizin eğitim ile ilgili değerlendirmesi; 
• Hayatımda katıldığım en verimli kurstu.
• "Harika. Çok eğlenceli, faydalı bir eğitim oldu. Çok keyif aldım."
• Gerçekten de artık metinlere çok daha konsantre olup, okuduğum kitabin içine çok daha çabuk girebiliyorum.”


8-16 yaş çocuklarımıza yönelik BYJONG Nöroeğitsel Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi programımızla ilgili bilgi ve kayıt için TEL:0216 641 04 43  ya da Gsm:0535 865 07 53 nolu tellerimizden irtibara geçebilirsiniz.GÜVEN Bütünsel Gelişim AKADEMİ

www.akademiguven.com

  
1386 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın