• Oyun Doktoru Serdar GÜVEN
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Hakkımızda


Instagram

BYJONG Bireysel & Kurumsal Bütünsel Yaşam Danışmanlık
Psikolojik, Zihinsel, Bedensel, Sosyal Gelişim Terapi, Eğitim ve EtkinlikleriBYJONG Nöroeğitsel Jonglörlük, 
Yaratıcı Drama, Oyun, Sanat, Hareket Terapi ve Eğitimleri Kurucusu
Psikomotor-Psikososyal Sağlık Bütünsel Yaşam ve Nöroeğitim Koçu
Kurumsal İletişim ve UDD Uygulamalı Davranış Değişim Uzmanı

Serdar GÜVEN

http://goo.gl/6H6jun

 

   Eğitim, sanat, spor, sağlık ve bilim alanlarında 20 yılı aşkın süredir araştırma ve çalışmalar yapan Serdar GÜVEN, Yüksek Lisans Eğitimini, Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi'nde, Kurumsal İletişim alanında ‘Motivasyonun Nörobiyolojik Kaynakları ve Yaratıcı Drama’ konulu tez araştırmasıyla tamamlamıştır.

   Rekreasyon Doktorası'na yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

   Serdar Güven 'UDA-Uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi' ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 'İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama' eğitimlerini tamamladı. Ayrıca Bilgi Üniversitesi’nde Fratellini Çağdaş Sanatlar Akademisi eğitmenlerinden "Görme, Duyma ve Algılama" eğitimleri aldı.

 

   Beyinin Dikkat ve Konsantrasyon Bölgelerinin Gelişimi üzerine yürüttüğü araştırmalarını drama, oyun, sanat, müzik, hareket, jonglörlük terapisi, yoga ve meditasyon teknikleri ile birleştirdi.

 

  

   Vakıf ve Özel kolejlerde, ÜSTÜN ZEKÂLILAR MERKEZİ, BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ, DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ, İTÜ Vakfı, Saint Joseph Vakfı Koleji Küçük Prens Eğitim Kurumları, İSTEK Vakfı ve Özel ALEV Okulları'nın üstün zekâ ve yetenekliler merkezlerinde, birçok etüt merkezleri ve anaokullarında 16 sene çeşitli görevlerde bulunan Serdar GÜVEN gitar, piyano, akordeon, vurmalı çalgılar, yaratıcı drama, jonglörlük, değerler, karakter gelişimi eğitmenliklerinin yanı sıra,  geleceğin bireylerinin kendilerini gerçekleştirmesi yönünde Bütünsel Yaşam Gelişimlerini (Nörolojik,Nörobiyolojik, Nöropsikolojik, Zihinsel, Bedensel, Psikolojik, Akademik Kariyer ve Sosyal Zekâ Gelişimini) hedefleyen çalışmalarını sürdürmektedir.

 

   İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde Üniversite, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediye, Kaymakamlıklar ve İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) ile 'Sosyal Dışlanmışlık Yaşayan Okul Çağındaki Özel Eğitim Öğrencilerine Destek Programı' projesi dahilinde 13 Devlet okulunda 'Oyun ile Dikkat Eğitimi ve Tedavileri' konusunda eğitim ve seminerler verdi, sunumlar ve proje yönetimi görevlerini gerçekleştirdi.

 

   Eğitimde İyi Örnekler Projesine 9 yıllık çalışması olan “Beyinde Dikkat Bölgelerinin Geliştirilmesiyle Algı, Düşünce, Duygu ve Davranışlarının Kontrolü Projesi” ile yer aldı.

 

   Serdar Güven, çalışmalarına BYJONG Bütünsel Yaşam Oyun ve Eğitim Terapi Programı ile özel eğitim, psikolojik danışmanlık ve rehberlik merkezlerinde bireysel ve grup dersleriyle; anaokulları, ilköğretim okulları, kolej, üniversitelerde ve kurumsal firmalarla proje bazlı olarak devam ediyor.

 


(Gazete, derhi ve Tv röportajlarından derleme)


MERHABA :)

 

İsmim Serdar GÜVEN

 

Psikomotor-Psikososyal Yetenek ve Beceri Geliştirme Eğitmenliğimin yanı sıra,

 

Byjong Nöroeğitsel Jonglörlük Oyunları Eğitim Ekibinin Kurucusu ve Eğitmenlerindenim.

 

Ayrıca,

Yaratıcı Drama Lider Öğretmeni, Kurumsal İletişim Uzmanı, Bütünsel Yaşam, Sağlık ve Eğitim Koçuyum.

 

25 yıllık Drama, Oyun, Sanat, Hareket Terapi araştırma, bilgi, birikim ve uygulamalarımızla oluşturduğumuz  BYJONG Nöroeğitsel Gelişim Eğitimlerimizle Jonglörlük, Yaratıcı Drama, Gitar, Piyano, Akordiyon, Bateri gibi Müzik Eğitimlerini yenilikçi bakış açımızla kişiye özel ilgi, istek, yetenek ve vizyon kazandırma doğrultusunda vermekteyiz.

 

  

Ayrıca, 

Denge, Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Motivasyon Eğitimleri, Öğrenme Güçlüğü, Hafif Mental Problemler, Hiperaktivite ve Otizm, Stres, Öfke, Kaygı ve Korku, Duygu Durum ve Kontrol Bozukluğu gibi alanlarda Nöral Gelişim Eğitim Hizmetleri vermekteyiz.

 

 

Jonglörlük Multidisipliner ve Multitasking bir uygulama alanıdır: yani, aynı anda birden fazla beyin bölgesinin aktif ve yetkin kullanılması sonucu, birden fazla görevi usta bir şekilde yerine getirmek gibi...

 

Aynı iş, okul, aile, özel ve sosyal yaşam gibi, hepsini birbiriyle dengeli ve organize bir şekilde yönetmek gerekiyor.

 

Jonglörlük bizim bu yetenek bölgelerimi geliştirerek potansiyel alanlarımızı arttırmayı sağlıyor.

 

Mevlananında işaret ettiği gibi: "Bir denizi bir bardağa sığdıramazsınız, kabınızı genişletin." İşte bizim de tüm sahip olduklarımızı belirleyen "Beyinlerimizin işlevsel kapasitesidir". Hedeflerimizden biri de beyinlerimizin " İşlevsel Kapasitenin" artırılmasıdır.

 

Dünyanın birçok ileri ülkesinin eğitim, sanat, sağlık, iş ve sosyal yaşamında uzun yıllar önce yerini alan JONGLÖRLÜK uygulamalarının

Oxford Üniversitesininde yaptığı araştırmarla Beyindeki beyaz bölgeleri oluşturan "Miyelin Maddesini" arttırdığı tespit edilmiştir.

Miyelin maddesi ise günlük yaşamınızda algılama, kavrama, ayırt etme, yeni bakış açıları geliştirme, yaratıcılık, problem çözme, karar verme ve uygulama gibi bilişsel, duyuşsal ve davranışsal yeteneklerimizden sorumlu beyin bölgeleridir.

 

Yaratıcı Drama ise beyinlerimizin insan ile hayvanı birbirinden ayıran Neokorteks isimli dış bölgesini deneyimsel uygulamalarla geliştirerek, olası kriz, seçim, karar ve davranış durumlarında en doğru seçim, karar, hareket ve davranışı yapmamızı sağlayacak 'Bilgelik Bölgesi'nde yeni "Sinaps" bağları oluşturmamızı sağlar.

 

Yani öz olarak beynin 'Nöroplastisite' özelliğini geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

  

2000 yılından bu yana Üstzem, Yaman, Saklı Dünyam, Erte, Millenium, Neşe Erberk Joyfull House gibi Anaokul ve Yetenek Geliştirme Merkezlerinde; 

 

Milli Eğitime bağlı Bilsem Bilim ve Sanat Merkezleri, Alemdağ İÖO, Hatice Mehmet İÖO, Çekmeköy İÖO, gibi ilkögretim okullarında;

 

İstek Vakfı, Özel Alev Okulları, Koç Koleji, İTü Eğitim Vakfı, Doğuş Koleji, Saint Joseph Vakıf Okulları gibi özel Kolejlerde;

 

İstanbul Üniversitesi, Bilgi, Sabancı, Üsküdar, Aydın ve Koç Üniversitelerinde;

 

İş Dünyasında Beyoğlu Belediyesi, Trt, İzTv, Cine5, Ambalajsan, Konika Minolta, Abdi İbrahim Otsuka, Abbott, Biocodex, Aptamil, Nutricia, Bebelac, Dimes, Pakmaya, Adidas, Finans Bank, Hürriyet, Posta ve Sabah Gazeteleri gibi köklü kurum ve kuruluşlarla;

 

Astoria, Kadir Has, Yalçınlar Kid Sport, KidsMall Bebek-Çocuk AVM Alışveriş Merkezlerinde; Anne Baba Çocuk Aktiviteleri.

 

Tegv, Tohum Otizm, Sabanci Üniversitesi, Kognitif Nörobilim, Üstün Zekâ ve Yetenekli Kongreleri,

Tarih ve Kültür Derneği, Rotarackt, ADD, YGA, gibi STK ve Kurumlarla Sosyal Sorumluluk Projeleri gerçekleştirdik.

 

ve BYJONG Nöroeğitsel Jonglörlük Eğitim ekibimizle:

 

Psikomotor-Psikososyal Yetenek ve Beceri Gelişimi; İş kazalarından korunma amaçlı, El-Göz Koordinasyonu ve Takım Motivas Eğitimleri, Çapraz Satış, Üst Yönetim Ekiplerine Kişisel Gelişim ve Bütünsel Yaşam ile ilgili Eğlenceli Seminer, Eğitim, Etkinlik ve Projeler gerçekleşirdik.

 

 

 

Drama, Oyun, Sanat ve Hareket Terapi uygulamalarımızla özellikle Beyinlerimizin Denge, Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Motivasyon, Özgüven, Algı, Öğrenme, Farkındalık ve Kendini ifade bölgeleri olan, Korteks ve Neokorteks bölgelerini geliştirerek, katılımcıların Duygu, Düşünce ve Davranışlarının farkındalığını ve kontrolünü kendi ellerine almalarını hedefliyoruz.

 

 

Ve bunun sonucunda gelecek günlerde maalesef daha da artacak olan Denge, Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma Bozukluğu, Hiperaktivite, Öğrenme Güçlüğü, Otizm, MS, Demans, Alzahimre, Parkinson, Şizofreni, Stres, Öfke, Kaygı ve Bipolar Bozuklar gibi Zihinsel, Bedensel, Psikolojik ve Sosyal birçok rahatsızlığı, oluşum öncesi önlemeyi, gerektiğinde iyileştirmeyi ve tüm birey ve toplumların Bütünsel Yaşam Kalitesini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

 


Çalışmalarımızı sitemiz ve sosyal medya ile takip etmenizi rica ve tavsiye eder, beğeni ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

Neşe ve Sağlıkla, Eğlenerek ve Öğrenerek Kalın. Hoşcakalın :)

 

 

 

   2003 yılında kurulan BYJONG Bütünsel Yaşam Eğitim ve Etkinlikleri Ekibi, Jonglörlüğün çok yönlü kazanımlarını araştıran ve geliştiren bir eğitimci topluluğudur.
   Bizler içinde bulunduğumuz çağın gerekliliklerine ayak uydurabilen, ilkeli, değer yargılarına sahip, sorumluluk alabilen, araştırmacı, yenilikçi, öğrenmeyi yaşamının bütün alanlarına yayabilen, kültürel miras bilincine sahip, iletişim becerileriyle donanmış bir toplum oluşturmak için yola çıkmış bir ekibiz.    Referanslarımızı inceleyerek, bizimle bugüne kadar kat ettiğimiz yollarda bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

  

   İZ TV Denge Oyunu Belgeseli Röportajı...
 
           Nöroeğitsel Oyun Terapi ile nasıl tanıştınız? 
   İlk olarak on yıl önce internette karşılaştım. Gelişim problemleri ve kafa travması sonrası gelişen yakınmalarda çok başarılı sonuçlar alındığına dair bir haberdi. Ardından Oxdord Üniversitesinin yaptığı araştırmalar ile karşılaştım.

İlgili makale için: http://www.ox.ac.uk/media/news_stories/2009/091012_2.html


   

Tüm bunların öncesinde Sanat Terapi alanının özellikle Müzikle Tedavi (Meloterapi) konusu ile ilgili çalışmalar yapıyordum; uzun yıllar gitar, piyano, bateri, akordiyon gibi enstürümanların yorumculuğunu ve eğitmenliğini sürdürüyordum. Müzik ile ilgili araştırmalar yapıyordum çünkü, "müzik" insanla hayvanları birbirinden ayıran, beynin korteks ve neokorteks bölgeleri kullanarak gerçekleştirebilmesinden dolayı, soyut ve analatik zeka gelişimi ile ilgilidir. Bu ve daha bir çok sebep ile araştırmaya başladım. İngiltere’den kitaplar getirttim. Öğrenmeyi Öğrenme ve Metakognitif konusunda araştırmalar ile Nöroeğitsel oyun terapiye uyarlamalar gerçekleştirdim. Sonra Uluslararası Kognitif Nörobilim kongrelerinden konuşmacı ve eğitimci olarak davet aldım. İki kez benzer proje kapsamında Üstün Zekalılar Kongrelerine katıldım, Amerika'da merkezi olan, Bütünsel -Holistik Yaşam ve Eğitim Koçluğu yapan Dr. Trevor j. Tebbs (Ph. d.consultant in educational psychology giftedness matters) isimli eğitmen ile "ÜSTÜN ZEKALILARDA YETENEK ve BECERİ GELİŞİMİ" konulu sunumunmuzu gerçekleştirdik.

  

   Nöroloji, Psikiyatri, Psikoloji uzmanları ile , Sanat ve Oyun Terapisi uygulayanlarla tanışma fırsatım oldu. Beyaz ve Gri Maddelerin deformasyonundan, dejenarasyonundan, kalite düşüklüğünden, kalıtsal ve çevresel eksikliğinden oluşan benim ulaşabildiğim kadarıyla Denge, Dikkat, Koordinasyon, Konsantrasyon, Motivasyon Bozuklukları, Öğrenme Güçlüğü, Hiperaktivite, Alzheimer, Parkinson, MS(Multipl Skleroz), Mental Retardasyon türleri, Down, Otizm, Asperger Sendromları  vb. gibi Psikomotor ve Bilişsel rahatsızlıklara yönelik bulgularımın yanında Şizofreni, Anksiyete, Bipolar kişiik bozuklukları, Duygu Durum Bozuklukları, vb. gibi psikolojik rahatsızlıkların engellenmesi ve terapisi ile de ilgili ve faydalı olduğunu öğrenmek çalışmalarımıza hız, derinlik ve genişlik getirdi.


   Otizm Derneği ve Sabancı Üniversitesinde volünter olarak çalıştım. İstek Vakfı, Alev Okulları, İTÜ Eğitim Vakfı, Doğuş Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, vb. gibi birçok eğitim kurumlarının anaokul, ilköğretim ve üniversitelerinde 2006 yılından bu yana, son altı yıldır, aktif bir biçimde uyguluyoruz. Hedefimiz, İş dünyasında, Kurumsal Firmalarda, Belediyelerde, Sağlık Sektöründe, Ulaşım Sektörü, Spor Kulüplerinin Profesyonel, Amatör ve Altyapı alanlarında Denge, Dikkat, Koordinasyon, Konsantrasyon, Motivasyon, Stres Kontrolü isteyen bütün meslek gruplarında Bütünsel Sağlığa yönelik bir açılım gerçekleştirmektir. 

 

e-mail ve facebook: serdarguven2003@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Güncellenen bölümü:

Serdar GÜVEN ve BYJONG Ekibi hakkında:
   25 yıl  İstek Vakfı, itü Gelişim Vakfı, Doğuş Koleji,  Özel Alev Okulları, Koç üniversitesi Profesyonel Jimnastik Kulübü, Doğa Koleji,  Saint Joseph Vakfı Küçük Prens iöo, Koç Koleji, Çekmeköy Hatice Mehmet Ekşi ilk öğretim Okulu, Alemdağ iöo gibi  özel ve devlet kurumlarında:  Bilsem, üstzem, Joyfull House, Atölye Yaman vb. gibi Bilim, Sanat, Spor, Üstün Zeka ve Üstü Yetenekli Merkezi öğrenci, öğretmen ve velilerine, Denge, Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Kondisyon ve Motivasyon, Yetenek, Beceri, Performans, Stres, iletisim, Zaman, İletişim, İlişki Yönetimi ve Gelişimi gibi  konularda Zihinsel, Bedensel, Psikolojik ve Sosyal Gelişimi Hedefleyen   'Bütünsel Yaşam' konusunda seminer ve yenilikçi eğitim projeleri gerçekleştiren Serdar GÜVEN, eğitimi ve yaşamı 'Bütünsel' olarak birbirine bağladığı "BYJONG Nöroeğitsel Bütünsel Yaşam ve Eğitim Koçluğu" Programının Kurucusudur.
 
   Jonglörlük ve Yaratıcı Drama ile Duygu, Düşünce ve Davranışların Kontrolü Projesi 2011 yılında Milli eğitimin 'Eğitimde iyi Örnekler' Projesinde yer almıştır.
   Fütürizm, yenilikçi, inovatif eğitim, öğrenmeyi öğrenme, sanat, bilim, spor vb. gibi bir çok konuda çalışmalarla ilgilenen Serdar GÜVEN, Yüksek lisans mezunu: UDA Uygulamalı Davranış Analizi, Yaratıcı Drama Liderlik Eğitimi, Mim Sanatları, Jonglörlük, Akrobasi, ilk öğretimde Kaynaştırma ve Drama, iletişim Yönetimi Eğitim Programları sertifikalarına sahiptir.
   Ayrıca 20 yıldır ilgi ve bilgi alanları olan Değerler Eğitimi Projelerine, Hasta ve Hasta yakınlarının Hakları Projelerine, Otizm, Lösemi, MS Multiple Skleroz, Alzhiemer, Hiperaktivite, Denge, Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma Bozuklukları, Öğrenme Güçlüğü Konularına katılım ve katkılarda bulunmuştur.
   Beyin, Nörobilm, Zihin, Beden, Ruh, Üstün Zeka ve Üstün Yetenekliler Kongre, konferans ve festivallerinde sunum, gösteri ve atölye eğitimleri gerçekleştirmistir.
 
   Tutkusu olan Müzik alanında ise Gitar, Org, Piyano, Akordeon, Bateri eğitimlerini kendi teknikleriyle birleştirerek vemektedir.
 
   Evli ve bir kız çocuk babasıdır.
 
BYJONG Nöroeğitsel  Jonglörlük Oyunları Ekibi Kurucusu
Bütünsel Yaşam ve Eğitim Koçu
 
Yaratıcı Drama Lider Eğitmeni
Kurumsal İletişim Uzmanı
Serdar GÜVEN
 
YAŞAM BİR BÜTÜNDÜR !
Bütünsel Yaşam için Jonglörlük ve Oyun İle Nöroeğitsel Gelişim
 BYJONG
Psikomotor&Psikososyal
Zihinsel, Bedensel, Psikolojik, Sosyal
Bütünsel Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Oyuncu Koçluğu
İletişim, Özgüven, Farkındalık, Duygu, Düşünce ve Davranış
Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Motivasyon Danışmanlığı
Eğitim, Koçluk, Mentorluk, Seminer, Sunum ve Etkinlik Hizmetleri
Nöroeğitsel Multitasking(Çoklu Görev) Yetenek ve Beceri Geliştirme Eğitim ve Etkinlikleri
 
 
 
 
 BYJONG NeuroEduArtSport&Sceince Plays

 İlgili Makale için:   http://ageing.oxfordjournals.org/content/35/4/422.full

 

 Koçluklarımız:

Koç Topluluğu Spor Kulübü-Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Nesne Kontrol, Sporcu Koçluğu

Doğuş Üniversitesi Üstün Zekâlılar Eğitim Programı Jonglörlük ile Zihin Koçluğu

Üstün Zekâ ve Üstün Yetenekli- Jonglörlük ve Yaratıcı Drama ile Zihin Koçluğu

Bilgi Üniversitesi Üstün Zekâlılar Eğitim Programı Jonglörlük ile Zihin Koçluğu

Seyhan Eğitim Kurumları-Severek ve Anlayarak Hızlı Okuma Koçluğu

Üstzem Üstün Zekâlılar Eğitim Merkezleri- Eğitim Koçluğu

Neşe Erberk Anaokulları-Koordinasyon Koçluğu

Dimes-Mehmet Okur El Casting Koçluğu

Biocodex -Takım Motivasyon Koçluğu

Adidas-Takım Motivasyon Koçluğu

 

Eğitim ve Projelerimiz:

M. Akif Ersoy İöo-Eğitimde İyi Örnekler Dikkat ile Duygu Düşüne ve Davranışların Kontrolü Projesi

2010 AKB Avrupa Kültür Başkenti-Jonglörlük Eğitim, Etkinlik, Seminer, Gösteri ve Fotoğraf Sergisi

Bilsem Üstün Zekâ ve Üstün Yetenekli Bilim ve Sanat Merkezlerinde Jonglörlük Eğitmenliği

Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezleri-Koordinasyon Geliştirme Eğitmenliği

Özel Alev Okulları- Oyunla Dikkat ve Koordinasyon Geliştirme Kulüp Öğretmenliği

Üszem-Üstün Zekâlılar Eğitim Merkezleri’nde Jonglörlük Öğretmenliği

İstek Vakfı Okulları- Jonglörlük ve Sahne Sanatları Kulüp Öğretmeni

İTÜ Gelişim Vakfı Okulları-Bütünsel Sağlıklı Yaşam Seminerleri

 

AVM Çalışmalarımız:

Kidsmall AVM Yalçınlar Kids-Anne Baba Çocuk Kaliteli Zaman Jonglörlük Workshopları

Kalyon AVM-Yaratıcı Drama, Jonglörlük ve Aktivite Danışmanlığı

Cevahir AVM Anne Baba Çocuk Jonglörlük Workshopları

Kurumsal ve Motivasyon Eğitimlerimiz:

Aptamil Bebelac-El-Göz Koordinasyon Gelişimi ve Takım Motivasyon Eğitimi

Abdi İbrahim Otsuka-Bütünsel Yaşam ve Takım Motivasyon Eğitimleri

Konica Minolta-Yönetim ve Satış Takımı Motivasyon Eğitimleri

Finans Bank-Bütünleşik Satış ve Pazarlama Eğitimleri

Abdi İbrahim-Satış Ekibi Çapraz Satış Eğitimleri

Kaya Termal İzmir-Gösteri Sunum Eğitim

Abbott-Satış Ekibi Motivasyon Eğitimleri

AktifNet-Takım Motivasyon Eğitimleri

Global Turizm-Gösteri Sunum Eğitim

Rotaract-Zaman Yönetimi Eğitimleri

 

Sosyal Sorumluluk Projesi Katılımlarımız:

Cine5 -Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul Okul Öncesi Çağda Beyin Geliştirici Aktiviteler Konuğu

TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı- Jonglörlük Gösteri Sunum Eğitimleri

Sabancı Üniversitesi-Otizm Konulu Oyun Terapi Eğitimci Eğitimi

Tohum Otizm Vakfı-Oyun, Sanat ve Hareket Terapi Eğitimleri

İz Tv  – “Oyun” isimli Jonglörlük Belgeseli Katılımı

Aydın Üniversitesi-Eğitimde İyi Örnekler

 

Seminer ve Etkinliklerimiz:

Doğuş Üniversitesi, Üstün Zekâlılar Eğitim Programı-Bütünsel Kaliteli Yaşam Aile Eğitimi Seminerleri

Bilgi Üniversitesi Üstün Zekâlılar Eğitim Programı-Holistik Bütünsel Yaşam ve Yetenek Konulu Sunum

8.Uluslararası Kognitif Norobilim Kongresi-Jonglörlük, Beyin ve Miyelin İlişkisi Sunum ve Eğitimleri

26.Natura Zihin Beden Ruh Festivali Konuşmacısı-Bildiri Sunum, Gösteri, Eğitim

İstanbul Üniversitesi-Yetenek Yönetimi Konulu Gösteri Sunum Eğitim

YGA Young Guru Academy- Takım Kurmak ve Sürdürülebilir Liderlik

Özel Alev Okulları- Bütünsel Kaliteli ve Sağlıklı Yaşam SeminerleriBYJONG Bütünsel Yaşam için Jonglörlük ve Oyun ile Nöroeğitsel Gelişim

Hakkımızda http://goo.gl/c3asUL 

 

HİİİİÇ Kanunu Her zaman İşliyor...

Heycan

İlgi

İstek

İhtiyaç

İnanç ve 

Doğru teknik ve planlamayla Çalışmak...

FTLGİ 7F 8T 9L 10G 11İ    12F 13T 14L 15G 16İ    17F 18T 19L 20GPsikomotor-Psikososyal Bütünsel Yaşam, Sağlık ve Eğitim Koçu
Serdar GÜVEN

goo.gl/6H6jun

#BYJONG #Psikomotor #Psikososyal #Yetenek #Beceri #kişiselgelişim #BütünselYaşam #EğitimKoçluğu #Danışmanlık #Hizmetleri #Nöroeğitsel #Jonglörlük #YaratıcıDrama #MentalOyunlar #OyunTerapisi #HareketTerapisi #SanatTerapisi #MüzikTerapisi #Bireysel #Grup #Takım #Uygulamalar #SeverekAnlayarakHızlıOkuma #OkumaYazma #ÖğrenmeGüçlüğü #OdaklanmaBozukluğu #DavranışProblemleri #DikkatEksikliği #Hiperaktivite #Otizm


Instagram