• Oyun Doktoru Serdar GÜVEN
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Konica Minolta ile BYJONG Jonglörlük ile Takım Motivasyon Eğitim ve Etkinlikleri... www.akademiguven.com http://goo.gl/NbGGCQ Paylaşmak Güzeldir :)


Instagram

Beyinlerimizi Her Yaşta Geliştirmenin Yolu “BYJong Oyunları”dan Geçiyor !...


   Oyun, Spor, Sanat, Hareket Terapi ve Rekreasyon Bilimi uygulamalarından oluşan “BYJong” Bütünsel Yaşam ve Jonglörlük Oyunları ile Nöroeğitsel Gelişim programı özellikle sanat, spor, bilim gibi... Oyun, Spor, Sanat, Hareket Terapi ve Rekreasyon Bilimi uygulamalarından oluşan “BYJONG” Bütünsel Yaşam ve Jonglörlük Oyunları ile Nöroeğitsel Gelişim programı özellikle sanat, spor, bilim gibi zihinsel, bedensel ve duygusal yeterlilik gerektiren disiplinlerle ilgilenen çocukların hızlı ve kalıcı ilerlemesini sağlarken, aynı zamanda, planlama, hesaplama, uzgörü, yaratıcılık, yeni bakış açıları gibi akademik başarı sağlamada gelişmelerine üst boyutta yardımcı oluyor.Nöroeğitsel Yetenek Geliştirme Uzmanı Serdar Güven, 1999 yılında katıldığı topluluk ve festivallerde Jonglörlüğün dünyada sanat, spor ve eğitim kurumlarında bilim amacıyla kullanımlarının yanı sıra bir terapi uygulaması olarak kullanıldığını gördüğünü belirterek, “Bende bir eğitimci, sanatçı ve sağlıkçı olarak bu disiplinleri bir potada birleştirdim ve “byjong” Bütünsel Yaşam ve Jonglörlük Oyunları ile Nöroeğitsel Gelişim programını oluşturdum” diyor.


Serdar Güven, bu eğitim programının, beynin her iki lobunda yer alan, motor korteks isimli beyaz bölge olan “Miyelin” maddesinin arttırılması ve neokorteks isimli gri bölgelerin geliştirilmesi ile dikkat, konsantrasyon, koordinasyon, denge, motivasyon, hafıza, çözümleme, karar verme, özgüven, farkındalık, stres yönetimi, sabır, sebat, azim, vb. gibi duygu, düşünce ve davranışlarımızla ilgili hayati önem taşıyan konularda fayda sağladığını vurguluyor. Bu eğitim modelinin özellikle sanat, spor, bilim gibi zihinsel, bedensel ve duygusal yeterlilik gerektiren disiplinlerle ilgilenen çocukların hızlı ve kalıcı ilerlemesini sağlarken, aynı zamanda, planlama, hesaplama,  uzgörü, yaratıcılık, yeni bakış açıları gibi akademik başarı sağlamada  gelişmelerine  üst boyutta yardımcı olduğunu söylüyor.

 Beyindeki geliştirilen bölgelerin, çocukları kazalardan daha açok korumanın yanında, çağın getirdiği olumsuz yaşam şekillerinin getireceği bilişsel, duyuşsal ve davranışsal problemlerden uzak tuttuğunu da ifade eden Serdar Güven, 2003 yılından itibaren kolejler, bilim ve sanat merkezleri, üniversiteler, çeşitli Üstün Yetenek Geliştirme Merkezleri ve anaokullarında yalnız çocuklarla değil, rekreasyon aktiviteleri olarak anne-baba-çocuk kaliteli vakit eğitimlerinin yanı sıra hizmet içi eğitimlerde, eğitimcinin eğitimi ve Takım Motivasyon projeleri gerçekleştirdiklerini belirtiyor. 


Güven, “Eğitim kurumları haricinde belediyelerde, şirketlerde, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarında, uluslararası nörobilim kongreleri, zihin, beden ve ruh sağlığı festivallerinde, eğitimde iyi örnekler projelerinde, iş dünyasıyla ilgili toplantılarında, kişisel gelişim seminerlerinde birçok proje gerçekleştirdik ve çalışmalarımıza duyulan ilgiyle yeni alanlarda devam ediyoruz” diyerek konuşmasını sürdürüyor.


Konica Minolta & BYJong Jonglörlük ile Takım Motivasyon Eğitim ve Etkinlikleri

Beyinlerimizi Her Yaşta Geliştirmenin Yolu “BYJong Oyunları”dan Geçiyor !... Oyun, Spor, Sanat, Hareket Terapi ve Rekreasyon Bilimi uygulamalarından oluşan “BYJong” Bütünsel Yaşam ve Jonglörlük Oyunları ile Nöroeğitsel Gelişim programı ..

http://www.byjong.com/?Syf=26&Syz=334743&/Konica-Minolta--BYJong-Jongl%C3%B6rl%C3%BCk-ile-Tak%C4%B1m-Motivasyon-E%C4%9Fitim-ve-Etkinlikleri

BYJONG Nöroeğitsel  Jonglörlük Oyunları Kurucusu

Yaratıcı Drama Lider Eğitmeni

Kurumsal İletişim Uzmanı

Bütünsel Yaşam ve Eğitim Koçu

Serdar GÜVEN

www.byjong.com

tel: 0535 865 07 53

e-mail ve facebook: serdarguven2003@gmail.com

 

 https://www.youtube.com/watch?v=jEvfg2v_lwc

 

https://www.youtube.com/watch?v=ySwE2qdOdRY

 

YAŞAM BİR BÜTÜNDÜR !

Bütünsel Yaşam için Jonglörlük ve Oyun İle Nöroeğitsel Gelişim

 

BYJONG

Psikomotor&Psikososyal

Zihinsel, Bedensel, Psikolojik, Sosyal

Bütünsel Yaşam, Eğitim ve Sağlık Koçluğu

İletişim, Özgüven, Farkındalık, Duygu, Düşünce ve Davranış

Dikkat, Konsantrasyon, Koordinasyon, Motivasyon Danışmanlığı

Eğitim, Koçluk, Mentorluk, Seminer, Sunum ve Etkinlik Hizmetleri

Nöroeğitsel Multitasking Yetenek ve Beceri Geliştirme Eğitim ve EtkinlikleriJonglörlük Workshopları: Üç top çevirme Eğitimleri

  
4923 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın